SIRADIŞI BİR TAVUKLU BÖREK YAPIMI..

BU YÖNTEMLE YAPILAN TAVUKLU BÖREK,TAVUĞUN KURU HALİNE HARİKA BİR ÇÖZÜM VE BÖREĞE SIRADIŞI BİR LEZZET GETİRİYOR.BU YÜZDEN TAVUKLU BÖREKTE FAVORİM BU BÖREKTİR.DENEMENİZİ TAVSİYE EDİYORUM..

BİLDİĞİNİZ GİBİ TARİFLERİMİ "ORGANİK TARİFLER" KATEGORİSİNDE YAZIYORUM VE HER TARİFTE MUTLAKA KENDİ YETİŞTİRDİĞİMİZ YA DA YAPTIĞIMIZ BİR MALZEME OLUYOR.TAVUKLU BÖREK İÇİN TAVUKLARIMIZI KESTİĞİMİ DÜŞÜNMENİZİ İSTEMEM:)TAVUĞU HAZIR ALDIĞIMI ÖNEMLE BELİRTMEK İSTERİM:)

ŞİMDİ MALZEMELER:

HAMUR İÇİN:

HAZIR YUFKA KULLANMIYORUZ VE HAMURUMUZU KENDİMİZ HAZIRLIYORUZ.BUNUN İÇİN BÖREKLİK BİR HAMUR HAZIRLAYIN VE DİNLENDİRİN.SONRA BEZELERE AYIRARAK TEK TEK AÇACAĞIZ.

İÇ MALZEME:

BUNUN İÇİN BİR TAVUĞU HAŞLIYORUZ.SUYUNU DÖKMEMELİSİNİZ,BUNU DA KULLANACAĞIZ.

HAŞLANAN TAVUĞU LİFLER HALİNE GETİRİYORUZ.İÇİNE,

TUZ,KARABİBER

TARÇIN

KUŞ ÜZÜMÜ

FISTIK

EKLEYİP KARIŞTIRIYORUZ.

DİNLENEN BEZELERİ TEK TEK TABAK BÜYÜKLÜĞÜNDE AÇIYORUZ VE ARALARINA ZEYTİNYAĞI SÜREREK ÜST ÜSTE KOYUYORUZ.İLK 6 KAT BİTİNCE TABAK BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ YUFKALARI TEPSİ BÜYÜKLÜĞÜNDE MERDANEYLE AÇIP TEPSİYE YERLEŞTİRİYORUZ.

ÜZERİNE HAZIRLADIĞIMIZ İÇ MALZEMEYİ YAYIYORUZ.KALAN 6 HAMUR BEZESİNE DE AYNI İŞLEMİ UYGULAYIP ÜST KATA DA BU YUFKALARI YERLEŞTİRİYORUZ.ÜZERİNE YUMURTA SARISI SÜRÜYORUZ VE SUSAM TANELERİ SERPİYORUZ.

BÖREĞİ DİLİMLEYİP FIRINA ATIYORUZ.

PİŞTİKTEN SONRA ,BÖREK SICAKKEN ÜZERİNE TAVUK SUYUNU GEZDİRİP BÖREĞİN ÜSTÜNÜ KAPATIYORUZ.SUYUNU İYİCE ÇEKİNCE SERVİSE HAZIRDIR.YUMUŞACIK BİR BÖREK OLUYOR VE TADI MÜKEMMEL..

AFİYET OLSUN:)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !